نقد

اکران بسته سیمرغ و ایده‌پردازی خلاقانه در فیلم کوتاه

فعالان عرصه فیلم کوتاه طی چند سال اخیر اتفاقات مهم و درخور تاملی را در سینمای ایران رقم زده‌اند. ارتقای دانش سینمایی علاقه‌‌مندان جوان سینما ناشی از دسترسی آسان‌‌تر به منابع آموزشی و تازه‌‌ترین آثار روز سینمای جهان، باعث شده است که هر سال شاهد تولید فیلم‌های کوتاه داستانی با کیفیت استاندارد باشیم که اغلب آنها درجشنواره فیلم کوتاه تهران به نمایش در‌می‌آیند و با استقبال مخاطبان و منتقدان هم روبه‌رو می‌شوند.

«ایساتیس»؛ نگین‌ درخشان مستند بوم‌نگارانه

سعید رجبی فروتن معاون سابق ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، نوشت: علیرضا دهقان با سرمایه خصوصی و همه داشته‌های خود، ایساتیس را بدون لکنت و در عین بلاغت سینمایی روایت کرده است.

«زنانی که با گرگها دویده اند» نمونه سینمایی که شهربازی نیست

سینما به عنوان یک مراسم و مناسکی که انسان را در خلا تاریک به متن درام سوق میدهد چه جایگاهی دارد و چقدر میتوان به آن به عنوان امری فلسفی نگریست ؟

نقطه قوت  فیلم زنانی که با گرگها دویده اند از نظر سعید سهیلی  چیست

اکران فیلم  سینمایی « «زنانی که با گرگ‌ها دویده اند»به کارگردانی امیر اطهر سهیلی  و تهیه کنندگی محمدرضا شرف الدین   همچنان در در گروه  سینمای هنرو تجربه  ادامه دارد .

فیلم «عصب‌کشی» و انسانهای در آن سوی شعبده ها

سینمای تجربی ایران از زمانی که امکان ویژه‌ای برای اکران عمومی هر‌چند به طور محدود و در سئانس‌های اندک پیدا کرده، اقبال بیشتری به ژانر اجتماعی داشته است.

«به عبارتی» تجربه ای جدید از روایت در کمدی سیاه

سینمای تجربی در ایران با ایجاد امکان اکران محدود فیلم‌های تجربی در سینماها وارد دوران تازه‌ای شده است؛ دورانی که امکان تجربه در سینمای کمدی و فانتزی هم به عنوان فرصتی برای ارتقای این نوع سینما فراهم است.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280