گفتگو

قهرمان امروز خود مردم هستند/سینما یک صنعت غیرعادلانه است

سینما یک صنعت غیرعادلانه است و خیلی فیلم‌هایی که شهره نشدند به مراتب با ارزش‌تر از فیلم‌هایی هستند که نام و نشانی برای خود دارند.در مورد سریال‌ها نیز معتقدم فضای مجازی موجب جدی گرفتن سریال‌ها شده و اینها جدی نیستند. درست است که آمار در مورد بازدید سریال‌هایی مانند «تاج و تخت» بالا بود اما در واقع چندان تماشاگر ندارند، بلکه ترافیک دارند،

«خاطرات بندباز» قصه آدم‌هایی است که نمی‌خواهند اطرافشان را ببینند

اگر بخواهیم به زندگی‌مان فکر کنیم و با آن به شکلی انتقادی مواجه شویم، هیچ چاره‌ای نداریم جز اینکه از اتفاقات معمول زندگی، آشنایی‌زدایی کنیم. یکی از شیوه‌های این آشنایی‌زدایی هم استفاده از امر شگفت است، امر شگفتی که باعث می‌شود همه‌ی امور آشنا در سایه‌اش دوباره و با نگاهی تازه دیده شوند.

نباید در فیلم مستند به نفع سوژه ملاحظه‌کاری کرد

کارگردان فیلم مستند برای پس از مرگم می گوید نمی‌شود با ملاحظه‌کاری و سیاست‌زدگی روایت دقیق ارائه داد. من سعی کردم اسیر دلبستگی خودم نشوم، مصلحت‌سنجی‌های بیهوده را کنار بگذارم و خودم را به مسیر فیلم بسپارم.

«ایمو»،روایتی از جدایی، آزمون‌ها و بازگشت

هاشم مرادی پیرامون ساختارهای سه‌پرده‌ای تحت‌لوای نظریه کریستوفر ووگلر (جدایی، آزمون‌ها و بازگشت) گفت: اصل روایت‌نگاری و داستان در سینما بر مبنای ساختار سه‌پرده‌ای قرار گرفته است.

اسطوره توسط مردم ساخته می شود

مرام و مردانگی هیچ‌گاه فراموش نمی‌شود و مردم خودشان اسطوره‌های خود را به دلیل ویژگی‌های اخلاقی بی‌نظیری که دارند، در قلب و ذهنشان زنده نگاه می‌دارند.

موضوعات انسانی تاریخ مصرف ندارد/ لزوم حمایت از سینمای هنر و تجربه

برخی موضوعات هستند که هرچه از آن صحبت شود باز هم حرف تازه ای برای گفتن دارد. انسان و روابط انسانی از آن موضوعاتی است که همیشه حرف برای گفتن درباره آنها وجود دارد و در واقع تاریخ مصرف ندارند.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280