اخبار هنر و تجربه

یک نقد بر دو فیلم

فیلمسازی با رویکرد اجتماعی در میان نسل جوان فیلمساز به‌ویژه در سال‌های اخیر محبوبیت فراوانی پیدا کرده و اغلب کشف‌های این سال‌ها، زمینه اصلی فعالیت‌شان سینمای اجتماعی بوده است؛ سینمایی که بسیاری از فعالان آن هنرمندان دغدغه‌مندی هستند که در کنار تلاش برای انتخاب مضامین روز و مبتلا به جامعه، فقط به ایجاد جذابیت مضمونی در آثارشان بسنده نمی‌کنند و نوآوری در فرم و ایجاد ساختار متناسب با مضمون هم یکی از دغدغه‌های اصلی ایشان به‌ویژه در تجربه‌های اول است.

جواد وطنی: هوشمندانه فیلم را به سمتی بردیم که از موضوع اصلی منحرف نشود

نشست نقد و بررسی فیلم «دیافراگم» در گروه سینمایی هنر و تجربه و با حضور مهرداد زاهدیان منتقد میهمان، جواد وطنی کارگردان و تهیه‌کننده و پژوهشگر آن محمدرضا شرایلی برگزار شد.

گذشته

«گذشته» ششمین اثر اصغر فرهادی نسبت به سایر فیلم‌های او ضرباهنگی آرام‌تر دارد. اما دقیقاً به همان اندازه‌ای که آرام‌تر است به همان اندازه هم دارای قدرت تخریب بیشتر و سهمگین‌تری است.

«عروسک»؛ سه‌گانه‌ای درباره مرگ، عروسی و تولد

تهیه‌کننده فیلم «عروسک» گفت وجود جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی بسیار لازم و ضروری است، چون سینمای مستقل و دگراندیش می‌تواند اینجا دیده شود.

امیر اطهر سهیلی: مجالی برای اکران بین بازی بزرگان سینما یافتیم

آیین رونمایی و اکران ویژه فیلم سینمایی «زنانی که با گرگ‌ها دویده‌اند» به نویسندگی و کارگردانی امیر اطهر سهیلی و تهیه‌کنندگی محمدرضا شرف‌الدین شب گذشته (26اردیبهشت) توسط گروه سینمایی هنر و تجربه و با حضور سازندگان اثر، هنرمندان سینما و اهالی رسانه در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد. فیلم «زنانی که با گرگ‌ها دویده‌اند» به آخرین جدال یک زن برای نجات دادن زندگی خود و اطرافیانش می‌پردازد.

پوستر «به عبارتی» منتشر شد

پوستر فیلم سینمایی «به عبارتی» به کارگردانی محمدمهدی کتیراچی در آستانه اکران در سینماهای منتخب هنروتجربه منتشر شد.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280