هنر و تجربه در رسانه ها

چهره پرداری شخصیتهای حبس مجرد چگونه شکل گرفت

نوید فرح مرزی چهره پرداز فیلم سینمایی «حبس مجرد» درباره تجربه همکاری در این فیلم و شرایط سینما و هنر توضیحاتی را ارائه داد.

هدف اصلی پوستر، ایجاد کنجکاوی و جلب توجه مخاطب برای تماشای فیلم‌ها است

المان‌های بصری به صورت نمادین به مضامین و لحن‌های فیلم‌های کوتاه این مجموعه اشاره می‌کند و هدف اصلی پوستر، ایجاد کنجکاوی و جلب توجه مخاطب برای تماشای فیلم‌ها است که با توجه به این موضوع و به پیشنهاد کارگردانان این مجموعه طراحی شده است.

هنرو تجربه فرصت مناسبی برای اکران مستندهای عاشورایی است

سال گذشته در ایام محرم مستند «صحنه آخر» به کارگردانی محمدقاسم پور در هنر و تجربه اکران شد، فیلمی که نگاهی متفاوت به ماجرای تعزیه و بازیگران این نمایش سنتی آیینی دارد. «صحنه آخر» مستندی با طراوت است و تماشایش برای مخاطبان، جذابیت و تازگی دارد. ازاین‌دست آثار فراوان است و با رجوع به آن‌ها می‌توان حال و هوای اکران را عوض کرد.

«حبس مجرد» نتیجه تلاش یک تیم همدل است/ به ساختن خود مشغولم!

یلدا عباسی بازیگر فیلم سینمایی حبس مجرد همزمان با اکران این فیلم در گروه سینمایی هنرو تجربه به خبرگزاری صبا درباره تجربه همکاری در فیلم سینمایی «حبس مجرد» که این روزها در هنروتجربه در حال اکران است، گفت: این همکاری برای من بسیار لذت‌بخش بود چرا که با یک تیم حرفه‌ای و همدل همراه بود و می‌توان گفت که این فیلم با تلاش و مشارکت دلسوزانه کارگردان، بازیگران و تک تک عوامل به سرانجام رسید.

«به عبارتی» هم هنری است هم کمدی/ رضایت از اکران در گروه هنرو تجربه

محمدمهدی کتیراچی کارگردان فیلم سینمایی «به عبارتی» با اشاره به فضای طنز این فیلم و شیوه کارگردانی خود از لزوم حل مسائل و فرار نکردن از آن‌ها گفت.

تقویت جریان فیلم کوتاه در بین مردم

فیلم‌های کوتاه بسته سیمرغ که دارنده جایزه «سیمرغ فجر» هستند، جایگاه ویژه‌ای نه تنها در میان سینماگران بلکه مردم دارند که مساله مهمی است و فیلم کوتاه خودش یک جریان است که باید نسبت به آن نگاه حرفه‌ای داشت.

مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280