یک فیلم یک تجربه/ فیلم سینمایی «گاو»

یک فیلم یک تجربه/ فیلم سینمایی «گاو»
در سال ۱۳۴۸ نمایش دو فیلم «گاو»(داریوش مهرجویی) و «قیصر»(مسعود کیمیایی) یک اتفاق مهم در سینمای ایران بود و باعث ایجاد تحولی در سینمای ایران شد که بسیاری از آن به موج نوی سینمای ایران یاد می‌کنند

در سال ۱۳۴۸ نمایش دو فیلم «گاو»(داریوش مهرجویی) و «قیصر»(مسعود کیمیایی) یک اتفاق مهم در سینمای ایران بود و باعث ایجاد تحولی در سینمای ایران شد که بسیاری از آن به موج نوی سینمای ایران یاد می‌کنند. اگرچه پیش از «گاو» تلاش‌های انگشت‌شمار و پراکنده‌ای در جهت ساخت سینمایی نامتعارف و اندیشمند در سینمای ایران شده بود، اما «گاو» آغازگر جدی مسیری از سینمایی دیگر بود که توانست ادامه پیدا کند و تاثیر آن را تا سال‌های پس از انقلاب، شاهد باشیم.

در این ویدیو بخش‌هایی از مصاحبه‌ی داریوش مهرجویی با «سینما چشم»(پرویز جاهد)، مستند «... و آسمان آبی»(غزاله سلطانی) و مستند «موج نو»(احمد طالبی‌نژاد) استفاده شده است.


ویدیو ها


مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به عنوان زیر مجموعه سازمان سینمایی وزارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از تهیه کنندگان و فیلمسازان این حوزه که علاقمند به حضور در اکران فیلم‌های هنری و تجربی در قالب «گروه سینمایی هنر و تجربه» دعوت می‌نماید. نمایش‌های سینمایی هنر و تجربه برنامه‌ای جامع برای عرضه فیلم‌های ارزشمند و غیرتجاری است که نمایش آنها می‌تواند افقهای جدیدی در دیدگاه سینمایی پیشنهاد کند و برای توسعه زبان سینما دست به تجربیات در شیوه‌های بیانی بزند و به ارتقای دانش سینمایی تماشاگران و ارتقای کیفیت هنری سینمای ایران کمک کند.
نشانی: خیابان ولی عصر ، بالاتر از پارک ساعی ، نرسیده به توانیر نبش کوچه لنکران(احتشام سابق) ، طبقه سوم
کدپستی : 1434843619 - تلفن : 02188673281 - 02188673280